Zdjęcie poglądowe Adam Opioła

Upadek pod Gerlachem

W niedzielę (2 sierpnia) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Czeski turysta spadł aż 40 metrów Batyżowieckim Żlebem.

Mężczyzna doznał jedynie licznych obtarć i potłuczenia głowy. Przy takim upadku nazywa się tak delikatne obrażenia cudem.

Znajdujący się po słowackiej stronie Tatr Gerlach, jest najwyższym szczytem Karpat. Nie prowadzi na niego żaden szlak turystyczny. Wejście jest możliwe pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień lub skorzystać z pomocy kwalifikowanego przewodnika.

data publikacji artykułu: 2020-08-11

Gerlach

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Atrakcje w okolicy (10 km)


0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.