Zdjęcie poglądowe

Utknęli na Łomnicy

Grupa turystów spędziła noc na Łomnicy. Powodem był bardzo silny wiatr, który uniemożliwił kursowanie kolejki.

Turyści wjechali kolejką na szczyt Łomnicy. Przez około godzinę chcieli nacieszyć oczy zimowymi widokami i zjechać. Niestety, rozpętała się wichura, która zatrzymała kolejkę. Przy tak silnym wietrze, a w porywach osiągał on prędkość nawet do 150 kilometrów na godzinę, kursowanie kolejki byłoby niebezpieczne. Z planowanej godziny na szczycie, zrobiła się więc cała noc.

Trzynaście osób przebywających na Łomnicy dostało karimaty i spędziło noc w budynku znajdującym się na szczycie. Rano, gdy warunki pogodowe się poprawiły i kolejka mogła ponownie jeździć, turystów zwieziono na dół i przetransportowano do miasta.

data publikacji artykułu: 2019-02-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.