Grupa turystów spędziła noc na Łomnicy. Powodem był bardzo silny wiatr, który uniemożliwił kursowanie kolejki.

Turyści wjechali kolejką na szczyt Łomnicy. Przez około godzinę chcieli nacieszyć oczy zimowymi widokami i zjechać. Niestety, rozpętała się wichura, która zatrzymała kolejkę. Przy tak silnym wietrze, a w porywach osiągał on prędkość nawet do 150 kilometrów na godzinę, kursowanie kolejki byłoby niebezpieczne. Z planowanej godziny na szczycie, zrobiła się więc cała noc.

Trzynaście osób przebywających na Łomnicy dostało karimaty i spędziło noc w budynku znajdującym się na szczycie. Rano, gdy warunki pogodowe się poprawiły i kolejka mogła ponownie jeździć, turystów zwieziono na dół i przetransportowano do miasta.

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.