Zdjęcie poglądowe

Utknęli pod Gerlachem

Do groźnej sytuacji doszło pod Gerlachem. Pod szczytem utknęło dwóch czeskich taterników. Noc spędzili w górach.

25-cio i 57-latek utknęli pod Gerlachem podczas zejścia. Na pomoc wezwali ratowników Horskiej Zachrannej Sluzby. Do zdarzenia doszło jednak tuż przed zmrokiem, więc z wysłaniem śmigłowca trzeba było poczekać do rana.

Wczesnym rankiem, śmigłowiec ratunkowy wyruszył ze Starego Smokowca pod Przełęcz Batyżowiecką. Stamtąd ratownicy dotarli pieszo do taterników i bezpiecznie wyprowadzili ich z trudnego terenu. Następnie przetransportowano Czechów do Starego Smokowca. Na szczęście, nie doznali żadnych obrażeń.

Ratownicy przypominają, że w wysokich Tatrach wciąż panują trudne warunki. Wybierając się na wyprawę, trzeba dostosować trasę do swoich umiejętności i doświadczenia. Przyda się też sprzęt zimowy.

data publikacji artykułu: 2019-05-27
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.