Zdjęcie poglądowe

Utrudnienia na tatrzańskich szlakach

Wybierając się w Tatry, sprawdzajcie aktualne warunki na szlakach. Na niektórych z nich trzeba spodziewać się utrudnień.

Z powodu ostatnich, intensywnych opadów deszczu, częściowo zalany jest szlak prowadzący dnem Doliny Roztoki do Doliny Pięciu Stawów. Mokro jest również na Ścieżce nad Reglami. Na odcinku Dolina Chochołowska-Lejowa zalega sporo błota. Przechodząc przez takie miejsca, trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy-w wyższych partiach Tatr, zwłaszcza w miejscach zacienionych i w żlebach, utrzymuje się jeszcze śnieg. Tak jest między innymi w rejonie Orlej Perci, na Rysach, na przełęczy Zawrat oraz na szlaku z Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka. „Odradzamy przechodzenia przez płaty śniegu w butach typu trampki lub adidasy”-czytamy na stronie TPN.


data publikacji artykułu: 2019-06-10
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.