Zdjęcie poglądowe

Uwaga turyści, zmiany na Śnieżce!

Wszyscy, którzy w tym roku planują zdobyć górę, będą musieli dostosować się do nowopowstałego nakazu, regulującego kierunek ruchu na szlaku czerwonym.

Śnieżka jest jednym z najpopularniejszych masywów górskich. W czasie wakacji, każdego dnia na jej szczyt wchodzi ok. 3 tys. osób. Zaś w weekendy, liczba ta wzrasta jeszcze o tysiąc.
Prowadzące na nią tzw. Zakosy (szlak czerwony), charakteryzuje bardzo wąski pas ziemi i kamieniste podłoże. Dlatego w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pieszych, zdecydowano iż będzie na nich obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zmiany mają wejść w życie od 11 lipca i obowiązywać do 31 sierpnia.

Rzecznik Karkonoskiego Parku Narodowego uspokaja, na Drodze Jubileuszowej wszystko pozostało bez zmian - można poruszać się w dowolnym kierunku.

data publikacji artykułu: 2020-07-10
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.