Zdjęcie poglądowe

W Bieszczady wraca wypas owiec

Na Połoninie Wetlińskiej powstanie nowa bacówka. Ma być gotowa do końca roku, a jej budowa będzie kosztować 150 tysięcy złotych.

Celem inwestycji jest powrót pasterstwa na połoniny. Chodzi o kulturowy wypas owiec, prowadzony na chronionych obszarach parków narodowych, którego zaprzestano po II wojnie światowej.

Budowa bacówki to jeden z elementów szerszego programu zagospodarowania Połoniny Wetlińskiej. W planach jest również remont kultowego schroniska Chatka Puchatka, budowa kładki widokowej na grzbiecie połoniny, tworzenie nowych odcinków ścieżek przyrodniczych oraz powstanie nowych produktów lokalnych.

„Wszystkie te działania mają przyczynić się do utrzymania i poprawy stanu środowiska oraz atrakcyjności turystycznej regionu” - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Pieniądze na budowę bacówki wraz z wyposażeniem pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego. O dotację starał się Bieszczadzki Park Narodowy. Umowa została już podpisana, a niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji.

data publikacji artykułu: 2019-06-10
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.