Zdjęcie poglądowe

W Jedlinie-Zdrój powstanie singletrack

Inwestycja wzbudziła poruszenie wśród górskich rowerzystów. Nic dziwnego, trasa będzie przebiegać przez piękny Park Południowy. Ubarwią ją naturalne i drewniane przeszkody oraz łagodne pagórki.

Według zapisu w dokumentach przetargowych “Przebudowy leśnych naturalnych ścieżek na ścieżkę rowerową singletrack w Jedlinie - Zdrój - działka nr 44/12” :
“Istniejące ścieżki są wyjeżdżone naturalnie przez użytkowników i wydeptane przez pieszych i zwierzęta. Przebieg ścieżki powinien zostać poprawiony. Trudne warunki gruntowe, brak odwodnienia podłużnego i poprzecznego, duże spadki podłużne, brak właściwej nośności podłoża gruntowego sprawiają, że ścieżki te nie nadają się do jazdy.”

W planach trasy zawarto dwie pętle o szerokości od 1 do 1,2m i długości 3199 mb, umożliwiające trening i doskonalenie techniki jazdy. Projekt ma za zadanie rozpopularyzować tereny parku i uczynić je przystępniejszymi dla większej ilości osób.
Wykonawcom zależy aby w trakcie tworzenia singletracka, ingerencja w otaczającą florę została zredukowana do minimum, dlatego nie przewiduje się wycinki drzew, co najwyżej podcięcie gałęzi i okolicznych krzewów obecnych w miejscu budowy.
Prace mają zostać zakończone 30 września 2020 roku.

data publikacji artykułu: 2020-06-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.