Zdjęcie poglądowe

W Sudetach wilki zadomowiły się na dobre

W rejonie Wałbrzycha można natknąć się na wilki. Są one coraz częściej widywane w różnych okolicach.

Drapieżniki widywane są między innymi w okolicach Trójgarbu. Myśliwi niemal codziennie widzą świeże ślady wilków, a same zwierzęta spotykają mniej więcej raz na dwa tygodnie. Nie ma jednak pewności czy są to drapieżniki z istniejącej od kilku lat watahy w okolicach Mieroszowa i Sokołowska, czy tworzy się właśnie nowe stado.

Pojawiły się też doniesienia o wilkach widzianych na zalesionych hałdach w Wałbrzychu oraz w okolicy Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na szczęście, jak twierdzą myśliwi, wilki boją się ludzi, więc nie powinny być raczej zagrożeniem dla turystów. Mogą być za to zagrożeniem dla krów, owiec i innych zwierząt hodowlanych oraz dla psów i kotów.

data publikacji artykułu: 2019-04-04
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.