Zdjęcie poglądowe

Wakacyjny pociąg z Muszyny w słowackie Tatry

29 czerwca ruszy wakacyjne połączenie kolejowe z Muszyny do słowackiego Popradu. Pociągi będą kursować tylko w weekendy.

Wakacyjne połączenia to efekt porozumienia Kolei Słowackich i Kolei Małopolskich. Pierwszy kurs odbędzie się 29 czerwca, a ostatni 1 września. Trasa liczy 80 kilometrów. Będą to pospieszne składy, przystosowane do przewozu rowerów.

Pierwszy pociąg wyjedzie z Muszyny o 9:54 i w Popradzie będzie o 11:25. Drugi skład wyruszy z Muszyny o 17:50, a na Słowację dotrze o 19:25. Z Popradu pociągi będą odjeżdżać o 7:30 i 15:27. Pierwszy do Muszyny dotrze o 9:10, a drugi o 17:15. Składy będą zatrzymywać się na stacjach: Kieżmark, Spiska Biała, Podolinec, Stara Lubowla oraz Plavec.

Rozkłady polsko-słowackiego pociągu zostały dopasowane do innych połączeń. Z Popradu będzie można pojechać dalej do Koszyc, Starego Smokowca lub Szczyrbskiego Jeziora. Do Muszyny będzie można dojechać z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa i przesiąść się do pociągu na Słowację.

Bilety będą kosztować 5 euro lub około 21 złotych i będzie można je kupić tylko w kasach lub u konduktorów. Jeśli wakacyjne połączenie się sprawdzi i będzie cieszyć się zainteresowaniem, pociągi z Muszyny do Popradu zostaną uruchomione również zimą.

data publikacji artykułu: 2019-06-04
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.