Zdjęcie poglądowe

Wandale zniszczyli szlak na Giewont

Bezmyślność sięga granic! Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego szuka wandali, którzy oszpecili szlak na Giewont. Na skałach pojawiły się napisy i rysunki.

Wandale pomalowali końcowy odcinek szlaku, od Przełęczy Kondrackiej do szczytu Giewontu. Napisy są wykonane czarnym flamastrem i znajdują się na niemal co drugim kamieniu lub głazie. Straż Parku podejrzewa, że sprawcami mogą być uczestnicy szkolnej wycieczki ze Stargardu. Na jednym z kamieni znajduje się napis i data „Paulina Stargard 04.06.2019r.”

Są też inne napisy, między innymi: Kraków, Wawel, Wrocław, Szczecin, HWDP, droga krzyżowa Rafała, Poznań, Gdańsk oraz symbol Polski Walczącej. Usuwanie bazgrołów będzie trudne i kosztowne. Aby nie zaszkodzić przyrodzie, nie można ich zmyć środkami chemicznymi.

Straż Parku podkreśla, że znalezienie wandali nie będzie łatwe. Jeśli jednak się uda, czeka ich surowa kara. Sprawcom malunków grozi grzywna od tysiąca złotych oraz nakaz naprawienia szkody lub kara administracyjna, która może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Osoby, które mogą pomóc w znalezieniu wandali, proszone są o kontakt ze Strażą Tatrzańskiego Parku Narodowego.


data publikacji artykułu: 2019-06-06
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.