Grupa Karkonoska GOPR zaprasza na Otwarte Warsztaty Lawinowe. Odbędą się one w weekend w schronisku Samotnia w Karkonoszach.

Warsztaty rozpoczną się w sobotę o 9:00 i potrwają do 19:00 w niedzielę. W programie są prezentacje oraz zajęcia w terenie. Będzie można dowiedzieć się czym jest lawina i co może ją wyzwolić, jak szukać zasypanego ABC lawinowym oraz poznać rodzaje śniegu. Będzie też prezentacja miejsc zagrożonych lawinami w Karkonoszach oraz pokaz sprzętu goprowców.

Ciekawie zapowiadają się również zajęcia w terenie. Będą poszukiwania detektorem lawinowym, sondowanie w grupie różnymi metodami oraz pozorowane akcje lawinowe. Uczestnicy poznają też techniki odkopywania poszkodowanych spod śniegu.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ratownicy, na czas warsztatów, zapewniają sprzęt lawinowy dla osób, które nie mają własnego. Nie organizują jednak noclegów w schroniskach.

data publikacji artykułu: 2019-02-19
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.