Zdjęcie poglądowe

Wiatr zepchnął turystów ze Śnieżki

Do groźnego wypadku doszło w Karkonoszach. Bardzo silny wiatr zepchnął kobietę i mężczyznę ze zbocza Śnieżki.

Turyści zsunęli się około 400 metrów. Mężczyzna zatrzymał się na kosodrzewinie, a kobieta stoczyła się jeszcze kilkadziesiąt metrów niżej. Niestety, stracili telefon komórkowy i nie mogli wezwać pomocy. Noc spędzili w oddaleniu od siebie, ale cały czas utrzymywali kontakt głosowy.

O świcie mężczyzna wspiął się na Śnieżkę i wezwał pomoc. Na miejsce ruszyli czescy ratownicy. Ciężko ranną i wychłodzoną kobietę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Mężczyznę, po wstępnym opatrzeniu, również zabrano do placówki medycznej.

Ratownicy podkreślają, że turyści mieli sporo szczęścia. W nocy w Karkonoszach było około zera stopni, wiał silny wiatr, a widoczność wynosiła około 50 metrów. Apelują również, aby przed każdym wyjściem w góry sprawdzać prognozę pogody, a po zmroku zawsze mieć przy sobie latarkę.

Wiatr zepchnął turystów ze Śnieżki
Wiatr zepchnął turystów ze Śnieżki
data publikacji artykułu: 2019-03-08
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.