Zdjęcie poglądowe

Wielkie porządki w Książu

Książański Park Krajobrazowy jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów. Niestety, niezawsze duże zainteresowanie stoi w parze z dużym szacunkiem. Odwiedzający co roku pozostawiają po sobie ogrom śmieci. W związku z tym Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych postanowiło wyjść z inicjatywą uprzątnięcia terenu. Ponad 150 wolontariuszy zadeklarowało swoją pomoc.

Park liczący aż 31 km powierzchni, jest miejscem częstych wycieczek pieszych i rowerowych. Wyznaczono w nim dwa rezerwaty przyrody: Przełom pod Książem i Jezioro Daisy. Ponadto posiada niezwykle zróżnicowaną florę - porasta go aż 230 gatunków roślin.
W trosce o to wszystko, już wcześniej niezrzeszeni miłośnicy przyrody, próbowali oczyścić przestrzeń, niestety z niewielkim skutkiem.

Stowarzyszenie w poście zamieszczonym na swojej stronie na facebooku, namawia do wzięcia udziału w przedsięwzięciu:
“Razem możemy więcej, razem możemy wiele, razem sprawimy, że Książański Park Krajobrazowy będzie raczył spacerowiczów i biegaczy naturalnym pięknem. Ruszamy w las, polany i potoki by uwolnić Park od śmieci z ludźmi, którym zależy na przyrodzie. Po wspólnej akcji spędzimy czas przy ognisku. Widzimy się i wspólnie działamy na największym społecznym sprzątaniu w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicy”.
Chętni spotykają się 11 lipca o 14.00 na parkingu naprzeciw Stadniny Książańskiej. Zbiórka odpadów ma potrwać ok. 4 godziny.

“To w nas jest ta moc, w ilości ludzkich serc i rąk. Razem możemy więcej, w kilkadziesiąt minut przywrócimy książańskiej przyrodzie czyste piękno” apeluje SCW.

data publikacji artykułu: 2020-07-04

Książański Park Krajobrazowy

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.