Zdjęcie poglądowe

Wilcza rodzina w okolicach Głuszycy

Obecność wilków na terenie Dolnego Śląska została udokumentowana materiałem filmowym.

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o obecności wilków na terenie Sudetów. Słychać było o ich bytności w okolicach Wałbrzycha, później Nowej Rudy, ostatnio Bielawy. Tym razem pojawiły się w okolicach Mieroszowa, na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych, u podnóża Gór Suchych. Foto pułapka Nadleśnictwa zarejestrowała nocne harce wilczej rodziny - na ujęciach kamery widać dwa dorosłe osobniki oraz trójkę bawiących się maluchów. Wg informacji podanych przez Nadleśniczego, wynika, że wilków może być więcej. Nie ma jednak pewności, czy wataha bytuje w tych lasach, czy też przemieszcza się.

Wilki są gatunkiem chronionym. Niezmiernie rzadko atakują ludzi, zazwyczaj poprzestają na obserwacji z głębi lasu. Prowadzą nocny tryb życia. Najczęstszymi ich ofiarami są sarny, jelenie i dziki. Są to zwierzęta bardzo ciekawe i bardzo inteligentne. W czasie wychowywania młodych stado przebywa w niewielkim promieniu odległości od swoich nor, jednakże jesienią i zimą bardzo często zdarzają się wielokilometrowe wędrówki, prowadzone w sposób rotacyjny.

data publikacji artykułu: 2019-09-25
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.