Współpraca polskich i niemieckich ratowników

Ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR odwiedzili kolegów z Bergwacht Berchtesgaden. Celem wizyty było omówienie wspólnych działań.

W ciągu najbliższych dwóch lat, polscy i niemieccy ratownicy chcą przeprowadzić szereg wspólnych projektów. Będą one dotyczyć głównie medycyny taktycznej i opierać się na międzynarodowych doświadczeniach. Taka współpraca służb jest ważnym elementem podnoszenia kompetencji ratowników.

Ostatnie spotkanie, które odbyło się na początku marca, oprócz omówienia planowanych działań, było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz do przeprowadzenia wspólnego treningu ratowniczego. Odbył się on na torze przeszkód w koszarach piechoty górskiej. Na zakończenie wizyty, polscy i niemieccy ratownicy, wybrali się na wspólną, skiturową wyprawę na przełęcz Skischarte.

Podhalańscy goprowcy współpracują z Bergwacht Berchtesgaden już od 7 lat. W tym czasie udało się przeprowadzić 3 wspólne, duże projekty. Została stworzona specjalna platforma e-learningowa dla ratowników oraz przeprowadzono szereg warsztatów.

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.