Zdjęcie poglądowe

Wypadek nastolatki na Śnieżnicy

13-letnia dziewczynka doznała kontuzji na Śnieżnicy. Na pomoc wezwano śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dyżurny ratownik GOPR otrzymał zgłoszenie o młodej turystce potrzebującej pomocy. Do zdarzenia doszło na szczycie Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Nastolatka nabawiła się bardzo bolesnej kontuzji nogi. Na miejsce dotarli ratownicy GOPR, którzy z pomocą innych turystów udzielili pomocy poszkodowanej.

„Z uwagi na dużą bolesność i czas ewakuacji klasycznymi środkami transportu, do ewakuacji został zadysponowany śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który podebrał poszkodowaną technikami linowymi, a następnie przetransportował do szpitala” - informuje Grupa Podhalańska GOPR.

data publikacji artykułu: 2019-06-28
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.