Zdjęcie poglądowe

Wypadek pod Krywaniem

Słowacki turysta spadł Krywańskim Żlebem i doznał urazu kręgosłupa.

Akcja ratunkowa pod słowackim Krywaniem rozegrała się dziś w godzinach porannych. 22-letni mężczyzna w trakcie zejścia z Krywania (2494 m n.p.m.), poślizgnął się i spadł ok. 200 metrów w dół. W wyniku wypadku doznał urazu kręgosłupa szyjnego, głowy oraz kończyny dolnej. Służby Horská záchranná služba wraz z Vrtuľníková záchranná zdravotná služba z Popradu ewakuowały turystę i bezpiecznie przetransportowały do szpitala.

Tatry Słowackie są otwarte dla turystów. Szlaki turystyczne z powodu zagrożenia koronawirusem zostały wyłączone z ruchu jedynie po polskiej stronie. Na Słowacji nie działają tylko schroniska. Pomimo braku zakazów, nadal panuje zima i trudne warunki, a wszelkie wędrówki powyżej granicy schronisk są nielegalne. Krywań to wyniosły szczyt w południowo – zachodniej części Tatr Wysokich. Jego nazwa wywodzi się od charakterystycznego, zakrzywionego wierzchołka. Starsi górale określają go mianem Krzywania. To drugi pod względem wysokości, zaraz po Rysach, tatrzański szczyt dostępny dla wędrowców.

data publikacji artykułu: 2020-03-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.