Zdjęcie poglądowe

Wypadek pod Krzyżnem

Ratownicy TOPR pomogli turyście, który uległ dziś wypadkowi pod Krzyżnem. To już kolejna groźna sytuacja, do której doszło w tym rejonie w ciągu ostatnich kilku dni.

Do wypadku doszło w żlebie pod Krzyżnem w stronę Doliny Roztoki. Ratownicy dotarli do poszkodowanego śmigłowcem i przetransportowali go do szpitala w Zakopanem. Mężczyzna ma obrażenia głowy i kręgosłupa.

To kolejny wypadek, który w ostatnim czasie wydarzył się pod Krzyżnem. Kilka dni temu do ratowników zadzwonili turyści, którzy w 5-cio osobowej grupie schodzili z Krzyżnego do Doliny Pięciu Stawów. Poinformowali, że ich kolega poślizgnął się na śniegu i zsunął w kierunku Wielkiej Siklawy. Na pomoc natychmiast ruszył śmigłowiec. Mężczyzna z urazami głowy i barku został przetransportowany do szpitala. „Jego stan był na tyle poważny, że gdyby nie szybki transport śmigłowcem, mógłby nie przeżyć” - mówią ratownicy.

Pomocy ratowników potrzebowało też czworo pozostałych turystów. Jeden z nich zsunął się 50 metrów po śniegu, ale na szczęście nic mu się nie stało. Był tylko przestraszony, a podczas upadku zgubił buta. Najpierw ratownicy dotarli do niego, a później całą czwórkę bezpiecznie sprowadzili do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów.


foto: ToSter, Wikipediadata publikacji artykułu: 2019-06-05
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.