Zdjęcie poglądowe

Zaginął na Śnieżce

Polscy i czescy ratownicy od poniedziałku poszukują turysty z Niemiec. Mężczyzna do tej pory nie wrócił ze Śnieżki.

Turysta wybrał się na Śnieżkę w sobotę około południa i od tej pory nie ma z nim żadnego kontaktu. Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny ratownicy otrzymali w poniedziałek od konsulatu Niemiec. Na poszukiwania ruszyli goprowcy z Grupy Karkonoskiej oraz czeska grupa Horska Sluzba Krkonose.

Do tej pory ratownicy przeszukali już Kocioł Łomniczki, zbocza Śnieżki i Obri Dul. W Karkonoszach panują trudne warunki, cały czas obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Temperatura w górnych partiach Karkonoszy wynosi około minus 12 stopni, a odczuwalna dochodzi nawet do minus 17.

data publikacji artykułu: 2019-01-31
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.