Zdjęcie poglądowe

Zakaz wstępu w Bieszczady

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Bieszczadzki Park Narodowy wydał oświadczenie dotyczące zamknięcia szlaków turystycznych dla turystów.

Ze względu na zaostrzenie krajowych przepisów względem gromadzenia się większej ilości osób w otwartej przestrzeni publicznej, władze parku wprowadziły ograniczenia w Bieszczadach. Od dziś, tj. 25 marca obowiązuje zakaz wstępu na szlaki turystyczne. Obostrzenia dotyczą każdego, zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców. Bieszczadzki jest kolejnym parkiem narodowym po tatrzańskim i babiogórskim, który zadecydował o zmianach. Teren będzie zamknięty aż do odwołania.

Strażnicy tłumaczą, iż wszelkie działania prewencyjne w tym czasie są niebywale ważne. Należy unikać zbiorowisk ludzkich na parkingach, w deszczochronach lub kopułach szczytowych połonin. Bieszczadzki Park Narodowy poinformował również o rezygnacji z tradycyjnych dróg krzyżowych przed Świętami Wielkanocy. Organizowany corocznie pochód tym razem nie odbędzie się. Apeluje się o pozostanie w domach. Indywidualne spacery dla zachowania zdrowia są możliwe w miejscach dozwolonych. Komunikaty w zakresie dalszego postepowania będą aktualizowane i publikowane na bieżąco. BdPN prosi o rozwagę i cierpliwość. Nowy sezon turystyczny na uporządkowanych po zimie szlakach rozpocznie się tuż po ustaniu zagrożenia epidemią SARS-CoV-2.

data publikacji artykułu: 2020-03-25
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.