Zdjęcie poglądowe

Zakaz wyjść w Góry Stołowe

Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych wydała komunikat o wprowadzeniu działań prewencyjnych na zarządzanym terenie.

Od dziś tj. 25 marca do odwołania, obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu dla turystów. Przyczyną zamknięcia szlaków jest zagrożenie rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Szczególnie narażone są miejsca zgromadzeń i większych skupisk ludzkich, do których dochodziło w popularnych i atrakcyjnych punktach parku. Góry Stołowe dołączyły do zamkniętych wcześniej Bieszczadzkiego, Babiogórskiego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Obostrzenia nie dotyczą wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych i pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonych w rejonie PNGS, na bazie obowiązujących umów. Pozwolenie na zaspokajanie podstawowych i niezbędnych do życia codziennego potrzeb, posiadają również mieszkańcy gmin położonych na terenie parku. Zamknięte pozostają nadal Ekocentrum i Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne w Karłowie, odwołane wszystkie imprezy oraz wydarzenia. Cały obszar będzie pod stałą kontrolą strażników PNGS.

Park Narodowy Gór Stołowych znajduje się na terenie Sudetów Środkowych, na północnym zachodzie ziemi kłodzkiej, tuż przy granicy polsko – czeskiej. Najwyższym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) w formie płaskowyżu, a najwyższym punktem 12 – metrowa skała – Fotel Pradziada.

data publikacji artykułu: 2020-03-25
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.