Zdjęcie poglądowe

Zamknięte nowe odcinki szlaków w Karkonoszach

Od 1 kwietnia do końca maja zamknięte dla turystów będą odcinki karkonoskich szlaków. Powodem jest okres godowy cietrzewi oraz okres lęgowy sokołów.

Przez dwa miesiące zamknięte dla ruchu turystycznego będą:

1. Szlak niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu. Obejście z Okraju do Sowiej Przełęczy zostało poprowadzone szlakiem czerwonym przez teren Republiki Czeskiej.

2. Odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego. Obejście jest poprowadzone szlakiem żółtym przez Pielgrzymy do Słonecznika.

3. Odcinek szlaku zielonego (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem.

4. Szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu.

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego proszą o uszanowanie spokoju zwierząt w newralgicznym dla ich przetrwania okresie. Szlaki będą zamknięte szlabanami i oznakowane specjalnymi tablicami. Pojawią się tam też wolontariusze, którzy będą informować o powodach zamknięcia szlaków.

źródło: kpnmab.pl

data publikacji artykułu: 2019-03-29
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.