Zdjęcie poglądowe

Zamknięte schroniska w Karkonoszach

Nieczynne są wszystkie schroniska będące pod zarządem spółki Sudeckich Hoteli i Schronisk PTTK. Przywrócono kontrolę graniczną na polsko – czeskich przejściach.

Zagrożenie koronawirusem w Karkonoszach spowodowało, iż zarządzająca częścią schronisk spółka SHiS PTTK, zdecydowała o czasowym zamknięciu turystycznych przybytków. Wszyscy, którzy posiadają rezerwację noclegu, proszeni są o kontakt z gospodarzami obiektów. Kompletny komunikat brzmi:
„W związku z rozporządzeniem ministra zdrowia z 13 marca 2020 r., w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Dz. U. poz. 433, od dnia 15 marca 2020 wszystkie obiekty pozostające w gestii Spółki pozostają zamknięte aż do odwołania. Prosimy o wzięcie pod uwagę tej informacji w trakcie planowania ewentualnego wyjścia w góry.”

Oznacza to, iż od 15 marca potencjalny turysta nie schroni się w Samotni, Odrodzeniu, Strzesze Akademickiej, Kochanówce, Hali Szrenickiej, Na Przełęczy Okraj, czy Pod Łabskim Szczytem. Nieczynny będzie również Dom Śląski i Karczma Chojnik.

Zgodnie z wczorajszym Rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych i Administracji, w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu na określonych przejściach, zamknięte zostaną także turystyczne granice z Czechami. Aktualnie dostępny, po wcześniejszej kontroli jest Most Przyjaźni – Cieszyn - Český Tešín i przejścia drogowe: Cieszyn – Chotěbuz, Gorzyczki, Nowe Chałupki, Trzebina, Kudowa – Slone, Jakuszyce oraz Jędrzychowice. Straż graniczna jest też na dziewięciu przejściach kolejowych do Czech: Zebrzydowice – Petrovice u Karviné, Chałupki – Bohumín, Głuchołazy – Jindřichov ve Slesku, Głuchołazy – Mikulovice, Międzylesie – Lichkov, Mieroszów – Mezimestí, Lubawka – Královec, Zawidów – Frýdlant v Čechach oraz Węgliniec – Horka.

Od 15 marca każdy Polak wracający do kraju będzie objęty 14-dniową kwarantanną. Tymczasowy zakaz wjazdu dla cudzoziemców nie dotyczy: małżonków i dzieci obywateli polskich, osób posiadających Kartę Polaka oraz prawo stałego/czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę, w tym pracujących w obszarze przygranicznym. Wszelkie zmiany obowiązują aż do odwołania.

data publikacji artykułu: 2020-03-14
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.