Zdjęcie poglądowe

Zamknięte szlaki koło Jagodnej

W związku z żądaniem opłat przez Lasy Państwowe od PTTK za możliwość wytyczenia szlaku w okolicy Jagodnej turyści napotkają na powążne problemy

Od 15 maja 2021 zostają zamknięte odcinki szlaków:

- Główny Szlak Sudecki (czerwony), na odcinku: Pod Uboczem - Schronisko "Jagodna".
- E3 (niebieski), na odcinku: Pod Uboczem - Schronisko "Jagodna"
- (żółty), na odcinku: Pod Uboczem - Schronisko "Jagodna"
- (zielony) na odcinku: Spalona - Schr. "Jagodna"
Szlaki zostają zamknięte z uwagi na rozpoczynającą się na terenie prywatnym inwestycję budowlana (teren sportowy)
PTTK próbuje wynegocjować z Dyrekcją Lasów Państwowych możliwość wyznaczenia trasy obejścia - jednak ze względu na stanowisko Lasów Państwowych jest w w chwili obecnej niemożliwe. Dyrekcja domaga się by PTTK płaciło za dzierżawę terenu po którym ma być przeprowadzony alternatywny szlak obejścia. Ze względu na to iż PTTK znakuje szlaki dzięki pracy wolontariuszy i nie pobiera opłat od turystów za korzystanie ze szlaków - zapłacić za dzierżawę nie może.

PTTK Kłodzko sugeruje następującą nieoznakowaną trasę alternatywną:

"Od węzła "Pod Uboczem" idąc w kierunku schroniska "Jagodna", przy miejscu odpoczynku obok "Smołówki" skręcić w prawo (na południe) i po przejściu 900 metrów dojść do drogi wojewódzkiej 389. Na drodze skręcić w lewo (na wschód) i drogą iść jeszcze 2 km aż do schroniska "Jagodna".
Szlak zielony: przez wieś Spalona iść cały czas główną drogą, nie skręcać w stronę wyciągu, dojść do "Spalonej Drogi" i nią dojść do schroniska."

data publikacji artykułu: 2021-05-04

Schronisko Jagodna

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Atrakcje w okolicy (10 km)


1 Komentarz

  • Lasy Państwowe prowadzą rabunkową gospodarkę leśną i jeszcze im mało?

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.