Śnieżka zimą schronisko.net

Zamknięty szlak na Śnieżkę

Panujące wichury mogą zerwać dach obserwatorium. Karkonoski Park Narodowy podjął decyzję o zamknięciu drogi do odwołania.

Dziś, tj. 17 lutego, w godzinach południowych, zamknięto szlak turystyczny na Śnieżkę. Cały czas utrzymują się bardzo trudne warunki pogodowe. Dynamiczne porywy wiatru na szczycie Karkonoszy osiągają prędkość nawet 144 km/h.

Ostatnie, zuchwałe poczynania turystów wchodzących na dach dolnego spodka Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW PIB, poważnie zaniepokoiły właścicieli. Budynek stacji od lat jest nieczynny. Został zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Przy tak silnym, stałym wietrze, konstrukcja może się zawalić. Istnieje realne zagrożenie, iż metalowe pokrycie dachu przy górnym dysku zostanie zerwane.

Nieczynne są:
- szlak czerwony i czarny tzw. zakosy
- szlak czerwony biegnący Czarnym Grzbietem, na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem niebieskim (Drogą Jubileuszową)
Aktualne prognozy pogody spowodowały, że wejście na Śnieżkę będzie zamknięte do odwołania.

Czeski Karkonoski Park Narodowy nie zamknie wejścia na Śnieżkę od swojej strony. Podano jednak komunikat o zamknięciu szlaków prowadzących na szczyt od strony polskiej oraz poinformowano o grożącym niebezpieczeństwie.

data publikacji artykułu: 2020-02-17
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.