Zdjęcie poglądowe

Zamknięty szlak przez Świstówkę

Szlak przez Świstówkę Roztocką zamknięty do odwołania. Powodem są toki cietrzewi.

Szlak przez Świstówkę, łączący Dolinę Pięciu Stawów z Morskim Okiem, to jedna z najpopularniejszych tras turystycznych w Tatrach. Normalnie jest dostępna od połowy maja, ale w tym roku na otwarcie trzeba jeszcze poczekać. Szlak jest niedostępny dla turystów do odwołania.

Powodem są względy przyrodnicze, a konkretnie toki cietrzewi, które w bezpośrednim sąsiedztwie szlaku, mają teraz swoje gody. „Cietrzewie są wyjątkowo płochliwe i potrzebują ciszy i spokoju. Niepokojenie ptaków przez turystów mogłoby spowodować przerwanie godów” - napisał na swojej stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy.


data publikacji artykułu: 2019-05-20
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.