Zdjęcie poglądowe

Zatrzymano kierowcę skutera w strefie ochronnej cietrzewi

Interwencja straży Karkonoskiego Parku Narodowego zakończona sukcesem.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o nieustannym naruszaniu granic, objętego ścisłą ochroną pasa na linii Jakuszyce – Szrenica. Nielegalne wędrówki turystów są poważnym zagrożeniem dla znikomej populacji ptaków.

Miniony, sobotni wieczór rozpoczął się pięciogodzinną akcją strażników KPN. W okolicy Jakuszyc zatrzymano kierowcę skutera, który rozjeżdżał najcenniejsze przyrodniczo obszary. Osoba łamiąca prawo była w pełni świadoma, iż wdarła się na teren parku. Niestety, nie jest to przypadek odosobniony. Oprócz narciarzy i piechurów wędrujących poza szlakiem, odnotowano proceder nocnych wycieczek skuterami.

Karkonoski Park Narodowy poinformował, iż powołano specjalną, międzynarodową grupę, której celem jest eliminacja zuchwałych zachowań względem dzikiej natury. Z ogromną pomocą straż leśnych z nadleśnictw Szklarskiej Poręby, Śnieżki i Kamiennej Góry oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Komendy Wojewódzkiej Policji w Libercu, Straży Krkonošského Národního Parku, Straży Granicznej i mieszkańców regionu, prowadzone są działania operacyjne. Dzięki zebranym informacjom doszło do skutecznej i bezpiecznej interwencji.
KPN opublikował w sieci film z nocnej akcji, ku przestrodze bezmyślnych naśladowców i podziękował za polsko – czeską współpracę.

data publikacji artykułu: 2020-02-09
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.