Zdjęcie poglądowe

Zjazd z Kasprowego Wierchu

14 marca odbędzie się wyścig z Andrzejem Bargielem na zboczach Tatr.

Pod hasłem: Red Bull Szybka Tura, każdy amator śnieżnych wrażeń będzie mógł zmierzyć się z polskim narciarzem wysokogórskim. Andrzej Bargiel to pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak. Ten ratownik TOPR i biegacz górski ma wiele sukcesów na koncie.

Trasa zawodów przebiegać będzie równolegle do wyciągu na Kasprowy Wierch. Start nastąpi tuż przy PKL w Kuźnicach – 1010 m n.p.m. Celem jest jak najszybsze dotarcie na tatrzański szczyt (1987 m n.p.m.) oraz zjazd na Polanę Kalatówki (1200 m n.p.m.). Tam będzie jeszcze krótkie podejście do mety, a 30 minut po starcie wszystkich, uczestników zacznie ścigać Andrzej Bargiel.

Cała trasa obejmuje 10,5 km zmagań. Zapisy są płatne i nadal otwarte, a limit uczestników to 300 osób. Zgłoszenia są dostępne zarówno dla zwolenników skiturów, jak i splitboardu. Splitboard to snowboard, który możemy rozdzielić na dwie deski, założyć foki, przestawić wiązania i podchodzić do góry jak na skiturach.

Każdy, kto osiągnie metę w określonym limicie czasu, będzie sklasyfikowany bez względu na to czy zostanie „złapany” przez Andrzeja Bargiela. Na Hali Goryczkowej przewidziano specjalną premię, a najlepsi powalczą o nagrody.

data publikacji artykułu: 2020-02-19
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.