Schronisko na Kopie Biskupiej Schronisko na Kopie Biskupiej

Zmiany na Kopie Biskupiej

Od 1 stycznia 2023 roku Katarzyna i Karol Harazim będą nowymi gospodarzami schroniska górskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) im. Bohdana Małachowskiego w Górach Opawskich na Opolszczyźnie.

Miejsce to jest jednym z ważniejszych turystycznie na Opolszczyźnie i w Górach Opawskich. Schronisko zostało zbudowane przed wojną, a po wojnie zostało przejęte przez PTTK, które wydzierżawia swoje obiekty gospodarzom schronisk. Młodzi ludzie pracują w schronisku od 2 lat, byli stopniowo wprowadzani w prowadzenie obiektu przez Elżbietę i Dariusza Kacprzyńskich, którzy teraz przechodzą na emeryturę.

Nowi gospodarze schroniska górskiego w Górach Opawskich, Katarzyna i Karol Harazim, chcą wprowadzić nowe rozwiązania, takie jak wiata grillowa oraz plac zabaw dla dzieci, ponieważ w ostatnich latach do schroniska przyjeżdża wiele rodzin z dziećmi. Elżbieta Kacprzyńska, która przez ostatnie 10 lat była gospodarzem tego obiektu, przechodzi teraz na emeryturę. Pani Elżbieta, nauczycielka matematyki i ekonomistka, zaczęła prowadzić schronisko w 2013 roku, przechodząc przez trudne okresy, takie jak masowe wycinki lasu w Górach Opawskich oraz dwa lata pandemii, ale mimo to schronisko nadal cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

data publikacji artykułu: 2023-01-04
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.