Lorem ipsum Voluptate ad et culpa ad eu ex nulla voluptate nostrud consectetur nisi nisi incididunt voluptate enim labore occaecat qui laboris id sunt aute mollit reprehenderit aute non dolor labore tempor Duis ex deserunt proident elit enim culpa labore fugiat labore velit ut ea aute Ut laboris culpa consectetur ex tempor cillum consectetur enim do aute ut commodo mollit aute esse enim fugiat quis Excepteur enim in qui nostrud et ad nulla tempor cupidatat fugiat proident ut proident elit cupidatat laborum in fugiat amet elit mollit sit commodo reprehenderit enim minim sit Duis laboris dolor velit sed dolore consequat ea magna ut laborum incididunt nostrud do non nisi minim anim dolor anim ex adipisicing ut ex Ut cupidatat consectetur ut magna est minim proident occaecat aliquip consectetur adipisicing dolor ea nulla dolore commodo reprehenderit velit nulla eu dolor proident aliqua elit est aliqua labore eiusmod.
Laborum commodo cupidatat adipisicing aliqua qui in dolore occaecat labore nisi occaecat enim dolor sit exercitation sit Duis minim tempor est aliquip sit nostrud ea ea sit nostrud dolore cillum exercitation officia sunt pariatur consequat velit id nulla id Duis minim sunt sint culpa amet veniam commodo nisi reprehenderit tempor irure sunt enim in eu reprehenderit anim nulla tempor pariatur nisi fugiat consectetur sint deserunt elit voluptate in in labore eiusmod nostrud eiusmod est ullamco sit qui ut ut velit in veniam in Ut nulla pariatur reprehenderit deserunt laboris sed cupidatat est dolore adipisicing Duis in ut dolore dolor sunt aute ut Excepteur sint consectetur.
Lorem ipsum Esse pariatur sit reprehenderit non culpa sint ullamco qui in aliquip enim exercitation laborum ut eu voluptate exercitation Duis dolore amet pariatur id occaecat incididunt deserunt nulla esse proident.
Lorem ipsum Do cupidatat in culpa magna voluptate ullamco et anim nulla cupidatat dolor culpa consequat quis dolor eu aliqua Ut eiusmod ullamco sint reprehenderit commodo veniam ea irure sit reprehenderit sunt sed sed proident ea incididunt esse cillum cupidatat officia Duis.

Bouda Růžohorky

Schronisko powstało w 1903 roku o pierwotnej nazwie Chata Leischnera. Od 1945 jest znana jako Růžohorky. Chatka oferuje zakwaterowanie w 10 pokojach dwuosobowych, oraz smaczną domową kuchnię. Ze względu na położenie, miejsce to jest idealne dla narciarzy.

Kontakt
Adres, 182
Telefon
  • Parking
  • Restauracja
  • Bezpłatne WiFi

Galeria zdjeć

Polecana gastronomia

Pozostała gastronomia

Polecane noclegi display:none;

Schroniska turystyczne

Máma

Bouda Mama znajduje się w miejscowości Pec pod Snezkou i jest idealnym miejscem na wypoczynek. W 3-gwiazdkowym hotelu znajdują się
1.25 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6705

Betyna

1.36 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6704

Chata Aurora

Chatka w rodzinnym, górskim klimacie. Pokoje są bardzo przytulne i zadbane. Warto skorzystać z aktywnego wypoczynku i walorów okolicznej przyrody.
2.05 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6781

Amor

Chatka w górskim klimacie zaprasza na pobyt z przyjaciółmi, bądź rodziną. Można tu aktywnie wypocząć i zrelaksować się.
2.6 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6765

Javorka

Chatka o standardzie turystycznym. Jest miejsce na ognisko, zimą można pojeździć na nartach.
3.23 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6808

chata jeleni louky

Domek znajduje się w malowniczej dolinie na wysokości 986 m.n.p.m. Miejsce to oferuje 40 miejsc noclegowych w pokojach 2-4 osobowych, oraz bar sięgający tradycją aż 1731 roku. Można również skorzystać z sauny, lub wybrać się na wędrówkę po okolicy.
3.5 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6764

Chata Smetánka

Schronisko posiada 50 miejsc noclegowych oraz restauracje z tradycyjną, czeską kuchnią. Wewnątrz znajduje się duża sala gier z piłkarzykami, bilardem i tenisem stołowym. W okolicy można skorzystać z najdłuższego stoku narciarskiego w Pecu.
3.52 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6783

Dom Śląski

Schronisko "Dom Sląski" położony jest w Karkonoszach u podnóża Śnieżki, na wysokości 1400 m n. p.m. W pobliżu znajdują się górskie szklaki turystyczne oraz zjazd narciarski do górnej stacji kolejki na Kopę i kompleksu narciarskiego "Śnieżka".
3.57 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 2

Richtrovy Boudy

Richtrovy Boudy to schronisko położone na 1206 m.n.p.m. Oprócz spokojnego pobytu, miejsce to oferuje kuchnię z lokalnymi przysmakami.
3.57 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6768

Lokomotiva

W okolicy chatki znajduje się stok narciarski.
3.64 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6812

Vebrovy boudy

Schronisko dysponuje 75 miejscami noclegowymi i posiada atrakcyjną ofertę dla szkół. Przy budynku można rozpalić grilla lub ognisko, pograć w tenisa stołowego, siatkówkę, piłkę nożną. Okolic jest idealna na wędrówki piesze i rowerowe.
3.73 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6809

Konopindova chata

Domek oferuje 12 miejsc noclegowych w rodzinnej atmosferze. Wspólny salon wewnątrz jest połączony z kuchnią i blatem barowym. Latem obok domku można rozpalić grilla lub ognisko.
3.87 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6811

Barborka

Chatka jest odpowiednim miejscem dla rodzin i nie tylko. Budynek niedawno był odnawiany. Salon i jadalnia wewnątrz pomieszczą około 25 osób.
3.89 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6810

Jelenka

Jelenka to nowo wyremontowany domek turystyczny otwarty przez cały rok. Przytulna restauracja oferuje dania na ciepło i zimno oraz piwo z beczki i lemoniadę. Szopa zapewnia również zakwaterowanie dla 26 osób w pięciu pokojach (4-4-4-6-8) wyposażonych w łóżka piętrowe, ciepłą i zimną wodę. WC i prysznice są wspólne. Możliwość zakwaterowania z własnym śpiworem lub z pościelą i niepełnym wyżywieniem.
4 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6720

Jindřichův dům

Chatka znajduje się po wschodniej stronie Karkonoszy, na wysokości 1030 m.n.p.m. Pokoje są 2-6 osobowe i posiadają umywalki. W sali gier można skorzystać z takich rozrywek jak bilard, piłkarzyki oraz tenis stołowy.
4.13 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6813

Na Muldě

Chatka jest położona w okolicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Pokoje są 3-4 osobowe, wyposażone w umywalkę. Domek posiada salon z barem i TV oraz jadalnię na 45 osób. Latem teren jet idealny na wycieczki piesze i rowerowe, a zimą goście chętnie odwiedzają stoki narciarkie i jeżdzą na snowboardzie.
4.18 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6814

Husova bouda

Pierwotny budynek powstał w 1830 roku. Chata jest położona w miejscu z idealnym widokiem na śnieżkę. W środku znajduje się sala mieszcząca około 50 osób, w której można zorganizować przyjęcie. W pobliżu znajduje się wieża widokowa.
4.38 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6748

Lyžařská bouda

Lyžařská bouda znajduje się na grzbiecie Karkonoszy. Oferuje zakwaterowanie dla 70 osób i jest odpowiednia dla szkół, przedszkoli i kursów narciarskich. W wolnym czasie można pograć w wiele gier, np. badminton, dostępny jest Tor bobslejowy i park linowy. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajdują się przygotowane trasy biegowe i wyciągi narciarskie w Pecu pod Sněžkou.
4.54 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6737

Bouda Na Lučinách

Schronisko mieści się niedaleko miejscowości Pec pod Sněžkou, przy górnej stacji wyciągu na stoku narciarskim Mulda. W odległości około 10 km od domku wznosi się najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżka. Pokoje są urządzone w przytulnym, górskim klimacie. W wolnym czasie goście mogą zagrać w bilard i piłkarzyki.
4.58 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6735

Zvonička

4.63 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6697

Luční bouda

Na południe od schroniska, na przełęczy znajdującej się między szczytami Studniční hora oraz Luční hora, znajduje się przebudowana w 1927 kapliczka, pełniąca obecnie funkcję mauzoleum ofiar Karkonoszy (Památník obětem hor). Kaplica postawiona została w 1798 roku dla upamiętnienia Václava Rennera z Lučnej boudy, który tragicznie zginął w tym miejscu. W jej wnętrzu znajdują się tablice z imionami, nazwiskami, datami śmierci oraz miejscami, w których wydarzyły się tragedie. W 2016 Krkonošski narodny park przeprowadził remont kaplicy i zainstalował w niej nowe tablice ze zweryfikowanymi informacjami o upamiętnionych na nich osobach.
4.67 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6680

Horská chata Krakonoš

4.68 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6698

Lesní bouda

4.68 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6696

Bouda Slovanka

4.7 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6699

Helena

4.71 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6700

Výrovka

4.92 km
Brak danych (jeszcze) ID 6749 PUNKT 6681

Inne noclegi

Pobliskie atrakcje w promieniu 30 km

Śnieżka

Najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. Jego wysokość to 1602 m.n.p.m. . Usytuowany jest na granicy polsko - czeskiej, nad Kotliną Jeleniogórską. Wchodzi w skład szczytów Korony Gór...
2.94 km

ulice Jardy Dostalka

Brak opisu obiektu
4.48 km

Dziki Wodospad

Wodospad znajduje się na rzece Łomnicy. Jego powstanie wiąże się ze spiętrzeniem zaporą przeciwrumszową wód dynamicznej, górskiej rzeki Łomnicy. Źródło znajduje się na wysokości 1407...
6.66 km

Anomalia grawitacyjna

Anomalia grawitacyjna w Karpaczu – zjawisko obserwowane w Karpaczu Górnym na ul. Strażackiej, polegające na samoistnym przemieszczaniu się przedmiotów i cieczy po szosie na pozór pod górę....
6.8 km
Karpacz Górny

Odsłonięcie hornfelsów

Hornfelsy (tzw. rogowce) są skałami twardymi i odpornymi na wietrzenie. Ich najpopularniejszym miejscem występowania w Polsce jest Śnieżka. W Karpaczu skały można także w centrum miasta....
7.02 km

Karkonoskie Tajemnice

Obiekt powstał w celu zapoznania odwiedzających z legendami regionu. Karkonoskie Tajemnice zostały zbudowane w miejscu znalezienia kostura Ducha Gór. Ten niezwykły historyczny przedmiot został...
7.05 km
Karpacz

Prywatne Muzeum Konsol Gier Video

Muzeum Konsol Gier Video to miejsce, w którym czeka na Państwa niesamowita podróż przez kilkadziesiąt lat historii konsol wszystkich generacji, a dzięki kilkunastu specjalnie przygotowanym...
7.09 km
Karpacz

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

Muzeum Klocków LEGO to jedna z najbardziej interaktywnych atrakcji w okolicy. To właśnie tutaj najmłodsi mogą przenieść się w świat swoich ulubionych zabaw, bajek oraz filmów... . Wszystko...
7.09 km

Skwer Śladów Zdobywców

Skwer znajduje się w centrum Karpacza obok Urzędu Miejskiego. W miejscu ulokowano płyty z brązu z odlewami butów znanych himalaistów. Odsłonięcie skweru nastąpiło 24 września 2006 roku....
7.18 km

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum mieści się w zabytkowym domu przysłupowym pochodzącym z XVIII wieku. Uroczyste otwarcie odbyło się w 1974 roku. W obiekcie gromadzone są eksponaty, dokumenty i różne pamiątki...
7.19 km
Karpacz

Dom Lalki Adoptowanej

Wystawa stworzona przez panią Urszulę Jonkisz, mieszkankę Karpacza. Prezentowana kolekcja przedstawia około tysiąc eksponatów, głównie lalek, dodatkowo pacynek i pluszowych maskotek. Autorka...
7.32 km

Świątynia Wang

Jest to kościół ewangelicki przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Vang z Norwegii. Budowla powstała na przełomie XII i XIII wieku. Świątynia Wang to norweski kościół klepkowy (słupowy) ...
7.67 km
Karpacz

Sala Tradycji Kolejnictwa

Wystawa pamiątek kolejowych znajdująca się w jednej z sal stacji kolejowej w Karpaczu, w budynku Muzeum Zabawek. Ekspozycja prezentuje zbiory powiązane z początkiem kolejnictwa w regionie....
8.03 km

Miejskie Muzeum Zabawek

Muzeum mieści się w wyremontowanym dawnym budynku dworca kolejowego. Obiekt posiada ekspozycję stałą oraz wystawy czasowe związane z tematyką zabawek i dzieci. Miejsce powstało w 1995 roku a...
8.06 km
Karpacz

Kopalnia Podgórze podziemna trasa turystyczna

Kopalnia rud uranu, działająca w latach 1950 - 1958. Była to jedyna kopalnia w Kowarach zbudowana całkowicie po II wojnie światowej. W latach 1974 - 1989 w miejscu zakładu górniczego...
8.35 km
Kowary

Wodospad Jodłówki

Wodospad położony na wysokości ok 800 m.n.p.m. w Dolinie Jodłówki. Można się do niego dostać z miejscowości Borowice, ulokowanej między Karpaczem a Przesieką. Odwiedzający miejsce mają...
8.71 km

U Svozu

Miejsce odpoczynku na trasie do Doliny Białej Łaby, pomiędzy Dívčí lávky i Bouda U Bílého Labe. Punkt posiada plac zabaw dla dzieci, tablice informacyjne, kominek i wiatę chroniącą od...
8.94 km

Szubienica na Straconce

Ruina szubienicy znajdująca się między Miłkowem i Ścięgnami, na wzgórzu Straconka. Kształtem przypominała cylindryczną studnię, gdzie jednocześnie wykonywano egzekucję na kilku...
10.46 km

Kaplica Świętej Anny

Kaplica św. Anny to późnobarokowa kaplica pochodząca z pierwszej połowy XVIII wieku. Jej twórcą był architekt Kaspar Jentsch. Obiekt został wzniesiony z łamanego kamienia, na planie elipsy. ...
10.81 km

Chata na głowie

Miejsce, w którym można zobaczyć świat do góry nogami. Chata jest kompletnie umeblowana i stanowi atrakcję dla całych rodzin.
10.85 km
Miłków

Cmentarz Miłków

Zabytkowy cmentarz z 1542 roku znajdujący się obok kościoła św. Jadwigi.
11.04 km
Miłków

Stacja Kowary

Stacja Kowary do użytku publicznego została oddana w 1882 roku. Od 1945 roku stacja nosiła nazwę Kuźnick, a w końcu Kowary. Obecnie stacja kolejowa jest nieczynna, a część budynku służy...
11.08 km
Kowary

Ogród Japoński Siruwia

Mała Japonia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek prawdziwej Japonii. Został  skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania...
11.4 km

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał w 2003 roku na terenie nieczynnej fabryki dywanów. Głównym celem obiektu jest prezentacja najbardziej znanych i najpiękniejszych zabytków w...
11.45 km
Kowary

Wodospad Podgórnej

Wodospad stanowi największą z atrakcji Przesieki. Przyciąga on rzesze turystów i wczasowiczów. Położony jest na wysokości 547 m.n.p.m. To trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części...
11.89 km

Středověký most

Brak opisu obiektu
12.02 km

Waloński Kamień

Jest to kilka różnej wielkości skałek granitowych o wysokości ponad 2 m. Na południowej ścianie jednej ze skał dwa połączone kociołki wietrzeniowe, które po przewróceniu się bloku...
12.3 km

Morový sloup

Brak opisu obiektu
12.8 km

Wapiennik

Brak opisu obiektu
13.81 km

krąg druidów

Kamienny krąg znajdujący się w Parku Krajobrazowym w Bukowcu w powiecie jeleniogórskim.
13.95 km

Zamek Księcia Henryka

Zamek w Staniszowie, Zamek Księcia Henryka (niem. Heinrichsburg) – zamek myśliwski wybudowany w 1806 r. na górze Grodna, najwyższym szczycie Wzgórz Łomnickich. W latach 2015-2016...
14.01 km

Czarny Kocioł Jagniątkowski

Czarny Kocioł Jagniątkowski położony jest w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części pasma Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na północ od ...
14.11 km
Czarny Kocioł Jagniątkowski

Skała Diabelska Ambona

Skała położona na wysokości 573 m.n.p.m. Znajduje się pod wierzchołkiem Czartowca, od szczytu w postaci urwiska z wgłębieniem.
14.38 km

Dělostřelecká tvrz Stachelberg (srub T-S 73)

Fort artyleryjski Stachelberg (używany również jako czeska nazwa Ježová hora) został zbudowany w 1937 r. I 1938 r. Jako część stałej czechosłowackiej fortyfikacji. Znajduje się na...
14.44 km

Park Miniatur Budowle Świata

Park Miniatur Budowle Świata położony jest w Mysłakowicach koło Karpacza. Znajdują się w nim miniatury najsłynniejszych budowli na świecie: tych które istnieją oraz tych, z których...
14.59 km
Mysłakowice

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły (niem. Schneegruben, czes. Sněžné jámy) – kotły polodowcowe w Karkonoszach, w południowo-zachodniej Polsce. Składają się z dwóch cyrków lodowcowych : Małego Śnieżnego ...
15.3 km

Wielki Śnieżny Kocioł

Głębokość Wielkiego Śnieżnego Kotła wynosi ok. 250 m, a wysokość ścian osiąga 150 m. Są one pocięte siedmioma żlebami, u wylotu których narosły stożki usypiskowe. Dno kotła leży na ...
15.35 km

Śnieżne Stawki

Śnieżne Stawki – zespół ośmiu bezodpływowych jeziorek, z tego sześciu okresowych, na dnie kotła polodowcowego Śnieżnych Kotłów, w zachodniej części pasma Karkonoszy na terenie...
15.42 km

Velká Pekelská jeskyně

Brak opisu obiektu
15.45 km

Dom Hauptmanna

Budynek pochodzi z początku XX wieku. Gerhart Hauptmann zamieszkiwał w nim w latach 1901 - 1946. Muzeum mieści się w Jagniątkowie, dzielnicy Jeleniej Góry, w domu należącym do pisarza...
15.48 km
Jelenia Góra

RTON Śnieżne Kotły

RTON Śnieżne Kotły (Radiowo-telewizyjny Ośrodek Nadawczy Śnieżne Kotły) – wieża RTV o wysokości 24 metrów zbudowana w 1897 jako Schronisko „Nad Śnieżnymi Kotłami” wykorzystywane...
15.57 km

Zamek Chojnik

Zamek pochodzący z XIV wieku. Na terenie znajduje się także karczma, czynna w tych samych godzinach co zamek.
15.6 km
Na Zamku Chojnik

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik (niem. Kynast, dawn. pol. Chojnasty) zlokalizowany jest w okolicy Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach na wysokości 627 metrów n.p.m. Od...
15.63 km
Jelenia Góra - Sobieszów

Mały Śnieżny Kocioł

Głębokość Małego Śnieżnego Kotła wynosi ok. 300 m, a wysokość ścian skalnych dochodzi do 100 m. Ściany są poprzecinane kilkoma żlebami. Poniżej wylotów żlebów znajdują się stożki ...
15.74 km

Stawy Podgórzyńskie

Stawy Podgórzyńskie – zespół stawów hodowlanych, położony w południowo-zachodniej Polsce w Kotlinie Jeleniogórskiej (Sudety Zachodnie).
16.11 km
Podgórzyn

Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów – pałac położony w centrum uzdrowiska Cieplice-Zdrój, pomiędzy Placem Piastowskim a Parkiem Zdrojowym. Pałac Schaffgotschów został wzniesiony na miejscu poprzedniej...
17.82 km
Jelenia Góra

Kościół Ewangelicko-Augsburski Zbawiciela

Kościół należy do parafii ewangelicko - augsburskiej w Cieplicach - Śląskich Zdroju, dzielnicy Jeleniej Góry. Budynek powstał w latach 1774 - 1779. Kościół składa się z jednej nawy i...
17.86 km
Jelenia Góra

Muzeum Przyrodnicze

Początkowo Muzeum Przyrodnicze mieściło się w "Długim Domu" (część dawnego klasztoru cysterskiego, obecnie mieści się tam hotel Uzdrowiska Cieplice), a w 1967 zostało przeniesione do...
17.96 km

T-S 63

Brak opisu obiektu
18.65 km

Dwór Czarne

Dwór Czarne w Jeleniej Górze – wybudowany w 1559 r. w dawnej wsi podmiejskiej Czarne, włączonej do Jeleniej Góry w 1973 r., położony w dolinie potoku Pijawnika. Obiekt jest założony na...
18.81 km
Jelenia Góra

Szrenica

Sam szczyt Szrenicy wyniesiony jest ponad główny grzbiet Karkonoszy (Śląski Grzbiet) na wysokość 60 m. Wierzchołek leży całkowicie po polskiej stronie granicy.
18.89 km

Pałac w Łomnicy

Pałac w Łomnicy – barokowy pałac pochodzący z XVII wieku wraz z budynkiem mieszkalnym, tzw. Domem Wdowy usytuowany w północnej części Łomnicy, przy rozdzieleniu dróg do Karpnik i...
18.92 km

Wychodnia z żyłami ametystu

Brak opisu obiektu
18.93 km

Stary Kravin

Brak opisu obiektu
19.05 km

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki jest drugim co do wysokości wodospadem w polskich Karkonoszach. Leży na wysokości 520 m.n.p.m. i ma 13, 3 m wysokości. Woda spada w charakterystyczny sposób, zwężając się...
19.08 km

Zwiedzanie Huty Szkła Julia

Huta Szkła "Julia" znajduje się w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby. Jest to zabytkowa fabryka dostępna dla zwiedzających. Turyści mają możliwość zobaczyć ręczny proces produkcji...
19.25 km

Mauzoleum rodziny Schaffgotschów

Brak opisu obiektu
19.3 km

Kościół pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Raszowie – rzymskokatolicki kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach mieszczący się w Raszowie w diecezji legnickiej.
19.32 km

Dom Pachnący Chlebem

Brak opisu obiektu
19.34 km

Grób Karkonosza

Grób Karkonosza, - płyta symbolizująca grób Ducha Gór. Według legendy w tym miejscu zmarł Duch Gór po tym, jak został wypędzony przez złych ludzi ze swojej siedziby na Równi pod...
19.44 km

Chybotek

Chybotek - granitowa grupa skalna w Górach Izerskich. Już w XIX wieku stanowił atrakcję turystyczną. Zespół bloków leży na wysokości 565 m.n.p.m. Najwyżej znajduje się siedmiokątny...
19.45 km

Leśna Huta

Huta szkła, w której zobaczyć można w jaki sposób ręcznie wykonuje się różnego rodzaju wyroby szklane. Organizowane są również warsztaty szklarskie. Na terenie zakładu znajduje się...
19.51 km
Szklarska Poręba

Dom Wlastimila Hofmana

Budynek jest miejscem, w którym mieszkał malarz Wlastimil Hofman i obecnie pełni funkcję muzeum. Wlastimil Hofman był uczniem Jacka Malczewskiego. w 1947 roku przeprowadził się do Szklarskiej ...
19.58 km

Ogród rzeźb

Galeria rzeźb ceramicznych, zlokalizowana niedaleko Złotego Widoku, przy szlaku niebieskim. Każdy z obiektów jest niepowtarzalny i powstaje według projektów artysty Marka Parceja. Zwiedzanie...
19.6 km
Szklarska Poręba

Stróżna

Granitowa skała, której historia powiązana jest z buntem chłopskim w latach 1587-1589. Przez prawie dwa lata w tym miejscu chłopi bronili drogi do Szklarskiej Poręby Dolnej. Do 1945 roku skała ...
19.64 km

Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej

Obiekt prowadzony jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w Jeleniej Górze. Mieści się w budynku starej siłowni wodnej w Szklarskiej Porębie, w dolinie Kamiennej. Muzeum funkcjonuje od 15 ...
19.71 km
Szklarska Poręba

Muzeum Mineralogiczne

Muzeum jest obiektem całorocznym, czynnym codziennie. Wstęp jest płatny. Obiekt posiada jeden z najbardziej oryginalnych zbiorów geologicznych w Polsce. Zamierzeniem twórców placówki był...
19.73 km
Szklarska Poręba

Dawna Huta Szkła

Brak opisu obiektu
19.76 km

Muzeum Historii i Militariów

Brak opisu obiektu
19.92 km
Jelenia Góra

Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego

Oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Ekspozycja prezentuje sprzęt wojskowy używany podczas II wojny światowej przez Armię Wojska Polskiego i Armię Czerwoną oraz elementy...
19.95 km

Nieczynny kamieniołom

Brak opisu obiektu
19.96 km

Skałki Marianki

Marianki (niem. Marienstein) – grupa skalna w Karkonoszach, w Szklarskiej Porębie. Nazwa pochodzi od imienia pierwszej osadniczki pochodzenia czeskiego, Marii Pluchowej. Skałki stanowią część ...
20.19 km

Zachodnie Mury zamku

Brak opisu obiektu
20.21 km

Zamek Bolczów

Zamek Bolczów (niem.: Bolzenschloss, później Bolkoschloß, Bolzenstein) – zamek z fragmentami naturalnych skalnych ścian, znajdujący się około 15 km od Jeleniej Góry, w północnej części ...
20.22 km
Janowice Wielkie

Przekrój poprzeczny przez Sudety Zachodnie

Model znajduje się w parku miejskim na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze. Powstał z inicjatywy Towarzystwa Karkonoskiego w 1902 roku. Ulokowany jest w południowej części parku na...
20.23 km

Krucha Baszta

Brak opisu obiektu
20.23 km

Centrum Edukacji Ekologicznej KPN

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN jest placówką edukacyjną Karkonoskiego Parku Narodowego, która realizuje wszelkie zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Znajduje się tu stała...
20.24 km
Szklarska Poręba

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe jeziorka – cztery stawy u podnóża Wielkiej Kopy (871 m n.p.m.) w Rudawach Janowickich, w województwie dolnośląskim. Powstały w miejscu wyrobisk dawnych niemieckich kopalni, z...
20.3 km

Dinopark

Dinopark jest miejscem edukacji przyrodniczej i wielu atrakcji dla całej rodziny. Dmuchańce, czyli dmuchane zabawki do skakania i zjeżdżania stanowią element rozrywki dla dzieci, które rozpiera ...
20.47 km

Sokole oko

Sokole oko to tama z małym wodospadem, ukryta w lesie. Najłatwiej można dostać się do miejsca ulicą Turystyczną. Idąc pod górę, przy pierwszym wyciągu należy skręcić w prawo w wąską...
20.57 km

Krkonošské muzeum Jilemnice

Brak opisu obiektu
20.58 km

Alpine Coaster - Esplanada Rodzinny Park Rozrywki

Rodzinny park rozrywki którego największą atrakcją jest Alpine Coaster. Całoroczna górska kolejka grawitacyjna Alpine Coaster to ponad 500 metrowy zjazd poprowadzony między drzewami dający...
20.58 km
Szklarska Poręba

Janatův mlýn

Tymczasowo zamknięte.
20.61 km

Trollandia park linowy

Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Jedności Narodowej - naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i...
20.63 km

Muzeum krkonoškých řemesel

Brak opisu obiektu
20.66 km
Poniklá

Bečkovský vodopád

Brak opisu obiektu
20.76 km

Rautis, a.s.

Rodzinne przedsiębiorstwo, w którym można poznać unikalne rzemiosło dmuchania i ręcznego wytwarzania szklanych ozdób choinkowych. Zakład istnieje od 1902 roku i jest ostatnim na świecie...
20.77 km

Muzeum Karkonoskie

W muzeum można obejrzeć zbiory szkła artystycznego i użytkowego, jeleniogórskiego rzemiosła artystycznego, grafikę śląską, dzieła malarskie. model Kościoła Łaski w Jeleniej Górze oraz...
20.8 km

Ruiny XIX wiecznego tartaku

Ruiny znajdują się w dolinie strumienia Janówka w Rudawach Janowickich. Na miejscu można zobaczyć kilkumetrowe ceglane fundamenty tartacznych maszyn oraz hydrotechniczną część budowli.
21 km

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów

Historia miejsca sięga końca XIX wieku, kiedy w 1890 roku budynek stał się własnością dwóch wybitnych pisarzy, braci Carla i Gerharta Hauptmanów. Gerhart Hauptmann w 1912 roku został...
21.09 km

Podziemna Trasa Turystyczna Projekt Arado

Brak opisu obiektu
21.15 km

Sztolnia dawnej kopalni pirytu

Sztolnia dawnej kopalni pirytu pochodzi z XVIII wieku i położona jest we wschodniej części Gór Izerskich. Prawdopodobnie była czynna do drugiej połowy XIX wieku. Jest to jeden z punktów...
21.15 km

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m., niem. Zackelfall) – najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status...
21.19 km

Park Linowy

Brak opisu obiektu
21.19 km

Zabytkowy tramwaj typ N

Zabytkowy tramwaj będący pamiątką po istniejącej w Jeleniej Górze komunikacji tramwajowej. Ulokowany jest w centrum miasta, pod Ratuszem. Obecnie pełni rolę Informacji Turystycznej.
21.47 km

Absolutne centrum miasta

Absolutne Centrum Miasta Jelenia Góra zlokalizowane jest na deptaku, przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to lokalna atrakcja wyznaczająca punkt 0 i kierunki świata. Miejsce...
21.5 km

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum jest obiektem całorocznym, wstęp jest płatny.
21.54 km

Wieża Bramy Zamkowej

Wieża stanowi jedyny ocalały element dawnej bramy miejskiej. Dolna część wieży ma cylindryczny kształt, wyżej wznosi się nadbudówka w kształcie ośmiokąta, przykryta namiotowym daszkiem...
21.57 km

Kolej Izerska

Szlak kolejowy Jelenia Góra - Szklar‌ska-Poręba - Kor‌enov. działający od 2010 roku po wielu dekadach zastoju. Kolej powstała na początku XX wieku i stanowi ciekawą atrakcję...
21.67 km
Jelenia Góra

MiG - 21

Brak opisu obiektu
21.76 km

Dawny szyb uranowy

Kopalnia uranu Okrzeszyn – nieczynna, głębinowa kopalnia rudy uranowej w pobliżu wsi Okrzeszyn, w gminie Lubawka, w powiecie kamiennogórskim, należąca do grupy poszukiwawczej dawnych...
22.11 km

Hornické muzeum

Brak opisu obiektu
22.46 km

Hornické muzeum

Brak opisu obiektu
22.47 km

Ruiny obelisku Louisa Chaussyego

Ruiny obelisku znajdują się na wzgórzu w miejscowości Miedzianka. Miejsce powstało z inicjatywy władz miasta i Towarzystwa Karkonoskiego na cześć aptekarza Louisa Chaussyego, który...
22.63 km

Mauzoleum Beckerów

Budowla w stylu neoklasycystycznym pochodząca z końca XIX wieku. Mauzoleum zostało wzniesione po śmierci jednego z ostatnich właścicieli nieistniejącego już Pałacu Maciejowa. W środku...
22.64 km

Šindelka

Brak opisu obiektu
22.96 km
Harrachov

Dom tkaczy

Dom mieszkalny, d. dom tkaczy z zespołu tzw. „Siedmiu Braci”. Jedyny ocalały budynek z pożaru w latach 50-tych XX w.
22.97 km
Chełmsko Śląskie

Ski museum

Brak opisu obiektu
23.09 km

Dawny Zbór Artystyczna Galeria Izerska

Historia budynku sięga początku XIX wieku. Wcześniej w tym samym miejscu znajdował się drewniany Dom Modlitwy tzw. Bethaus. W 1802 roku wzniesiono murowany kościół, który funkcjonował do...
23.55 km
Kromnów

Wysoki Kamień

Wysoki Kamień (niem. Hochstein im Isergebirge, (1058 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Zachodnich, położony w Wysokim Grzbiecie (Góry Izerskie), tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga...
23.57 km

Grób Wandala

Zagłębienie o regularnym kształcie w skale marmitowej między Jelenią Górą a Dziwiszowem. Dawniej punkt uznawany był za miejsce pochówku słynnego barbarzyńcy, stąd jego nazwa.
23.79 km

Rezerwat Głazy Krasnoludków

Rezerwat przyrody nieożywionej został utworzony w 1970 roku zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego (Monitor Polski z 1970 r., nr 25, poz. 210 9). Jest to rezerwat o powierzchni...
24.33 km

Muzeum skla

Brak opisu obiektu
24.61 km

MonkeyPark - lanová dráha

Brak opisu obiektu
24.62 km

Bobová dráha Harrachov

Brak opisu obiektu
24.68 km

Diabelska Maczuga - Czarcia Skała

Czarcia Maczuga – maczuga skalna zbudowana z piaskowca ciosowego, wieku kredowego o wysokości 8 metrów, zwana Diabelską lub Czarcią Maczugą znajdująca się w Gorzeszowie.
25.08 km

Wieża Książęca Wieża Rycerska

Wieża książęca w Siedlęcinie – mieszkalna wieża księcia jaworskiego Henryka I, która w późniejszym okresie stała się siedzibą rycerską. Powstała w latach 1313 - 1315 i jest jedną z...
25.37 km

Kamień Narzeczeński

Historia miejsca sięga 1720 roku, kiedy kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia pod kamieniem zmarła para narzeczonych pochodzących ze Szklarskiej Poręby: Anna-Magdalena Gottschau i Johann...
25.68 km

Kościół pw św Mikołaja

Parafia rzymskokatolicka w Kaczorowie, w dekanacie bolkowskim w diecezji świdnickiej.Erygowana 15 września 1957 r.
26.4 km

Szkoła Podstawowa

dawny pałac, a obecnie szkoła podstawowa
26.47 km
Kaczorów

Muzeum techniky v Loukově

Brak opisu obiektu
26.7 km

Roztocký mlýn

Zabytkowy młyn wodny w miejscowości Roztoky koło Semil. Należał do młynarskiego rodu Fiedlerów.
26.71 km

Kamienny Stół Sędziowski

Stół ma około 200 cm długości, 76 cm szerokości i 110 cm wysokości, niewysokie kamienne siedziska, niektóre z oparciami. Stanowi obiekt unikatowy. Jest to jedyny na Dolnym Śląsku taki...
27.34 km
Kochanów

Muzeum ozubnicové dráhy

Brak opisu obiektu
27.88 km

Zamek Niesytno

Zamek Niesytno w Płoninie (niem. Nimmersath) – jeden z zamków znajdujących się na szlaku Zamków Piastowskich, położony na zachód od Bolkowa.
27.97 km

Gotická branka

Brak opisu obiektu
28.05 km

Sloní náměstí

Brak opisu obiektu
28.08 km

Dawne wyrobiska złota z XIIXV w

Brak opisu obiektu
28.09 km

Stary wiatrak

Brak opisu obiektu
28.11 km

Adršpašskoteplické skály

Cały teren masywu leży w granicach rezerwatu przyrody o nazwie „Národní přírodní rezervace Adršpašskoteplické skály”. Tereny te stanowią znaną atrakcję turystyczną. Miasta skalne...
28.31 km
Adršpach

Czartowskie Skały

Zbudowane są z piaskowców triasowych barwy czerwonej, na których zalegają górnokredowe piaskowce barwy żółtej i jasnoszarej.
28.47 km

Muzeum Járy Cimrmana

Brak opisu obiektu
28.68 km

Źródło Św. Wolfganga

Źródło zlokalizowane jest pomiędzy szczytami Tłoczyna i Kowalówka na wysokości 747 m.n.p.m. Przed czasami chrześcijańskimi podobno stanowiło miejsce kultu bożka Flinsa. Pochodzenie nazwy...
29 km

Ledopád

Brak opisu obiektu
29.29 km

Teplické skály

Skalne miasto Teplice tworzą charakterystyczne ściany skalne. Od skał Adršpach oddzielony jest głębokim Wąwozem Wilka. Położone jest wzdłuż potoku Skalní. Istnieje około 70 nazwanych...
29.54 km

Bozkovské dolomitové jeskyně

Jaskinie Dolomitowe Bozkov znajdują się 1 km na północ od miejscowości Bozkov w regionie Liberec, w dzielnicy Semily. Składają się z największego systemu jaskiń w północno-wschodnich...
29.83 km

Pobliskie szlaki

czerwony Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej - czerwony
Tvarožník 6.9 km - Pomezní boudy 20.41 km

Transport i dojazd

Transport i dojazd
Wydarzenie Dni Data Rodzaj Miejsce Opis
Name Position Office Age Start date opis
trwa ładowanie mapy