Pogoda Śnieżka
Temp -9 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1024.3 hpa
Wiatr 20 km/h
Kierunek S
dane z: 2020-12-02 00:00
Warunki pogodowe
Zagrożenie lawinowe
03 grudzień
czwartek
-9

04 grudzień
piątek
-6

05 grudzień
sobota
-1

06 grudzień
niedziela
1

07 grudzień
poniedziałek
-3

08 grudzień
wtorek
-3

09 grudzień
środa
-3

10 grudzień
czwartek
-2

MET Norway

Komunikat pogodowy

W partiach szczytowych Karkonoszy spadło w ostatnich 24 h około 10 cm śniegu.  Śnieg jest transportowany przez wiatr i odkładany miejscowo w niewielkie zaspy. Świeżo spadły śnieg nie ma wpływu na sytuację lawinową jednak ma wpływ na warunki turystyczne które są trudne. W związku z warunkami panującymi w górach do wędrówek należy się przygotować .Zaleca się używania podczas wędrówek raczków . 

Temperatury powietrza w partiach szczytowych Karkonoszy -6.0° wiatr z kierunków północno-zachodnich silny w porywach do 10 m/s, widoczność ograniczona do kilkunastu metrów.

Komunikat z: 2020-12-02 00:00
źródło: gopr.pl/lawiny/karkonosze

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 00:00

Lista zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym

źródło: kpnmab.pl

Kamery Szrenica (1361 m n.p.m.)

źródło: airmax.pl

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalcane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zadzwoń do schoniska (schronisk) w których będziesz nocować i zapytaj o panujące na szlaku warunki. Jeśli nie posiadasz wymaganego i zalecanego sprzętu zorientuj się czy nie ma w okolicy wypożyczalni, w której możesz zaopatrzyć się w wymagany sprzęt.

Jak się ubrać na zimowy trekking w górach
Co zabrać na zimową wędrówkę w górach


W warunkach zimowych samotne wędrówki nie są zalecane. Wybierz się w góry z osobą nie mniej doświadczoną lub jesli jesteś sam zapytaj w schronisku o to czy ktoś nie będzie podążał tym samym szlakiem. Nie wahaj się zapytać o to czy osoba taka ma wymagany sprżet i doświadczenie.
Przenalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskacj i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.
Do przewidywanych czasów przejść dodaj w przypadku trudnych warunków 2 razy więcej czasu. (nawet przetarte szlaki mogą zostać zawiane, możesz mieć trudności ze znalezieniem szlaku, itp)

data publikacji artykułu: