Aktualne warunki pogodowe w Beskidach

Pogoda Klimczok
Temp 0 ℃
Opady 0.5 mm/h
Cisn 1007.4 hpa
Wiatr 23 km/h
Kierunek WNW
dane z: 2019-11-13 23:00
Warunki pogodowe
Zagrożenie lawinowe
14 listopad
czwartek
7

15 listopad
piątek
11

16 listopad
sobota
11

17 listopad
niedziela
12

18 listopad
poniedziałek
8

19 listopad
wtorek
8

20 listopad
środa
10

21 listopad
czwartek
10

MET Norway

Komunikat pogodowy

Opad śniegu w ostatnich  godzinach spadło w partiach szczytowych Karkonoszy ok. 10 cm świeżego śniegu. Nastąpiło pogorszenie warunków turystycznych na wielu szlakach występują utrudnienia podczas wędrowanie. Opady przewidywane są jeszcze z przerwami w dniu jutrzejszym od czwartku poprawa pogody wzrost temperatury. Wybierając się w góry należy odpowiednia się przygotować.

Komunikat z: 2019-11-13 18:00
źródło: beskidy.gopr.pl

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalecane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zabierz ze sobą odpowiednią odzież na skrajne warunki.

Jak przetrwać burzę w górach
Wyposażenie na wiosenną wyprawę w góry


Przed wyjściem w góry przeanalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskach i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.