Aktualne warunki pogodowe w Beskidach

Pogoda Klimczok
Temp -3 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1019.9 hpa
Wiatr 21 km/h
Kierunek SSE
dane z: 2019-12-11 11:00
Warunki pogodowe
Zagrożenie lawinowe
12 grudzień
czwartek
1

13 grudzień
piątek
1

14 grudzień
sobota
0

15 grudzień
niedziela
1

16 grudzień
poniedziałek
5

17 grudzień
wtorek
6

18 grudzień
środa
9

19 grudzień
czwartek
8

MET Norway

Komunikat pogodowy

Pokrywa śnieżna występuje od ok 1000m npm, w okolicach Markowych Szczawin do 10cm ale silny południowo-zachodni wiatr transportuje śnieg w miejsca zawietrzne odkładając miejscowo do 30cm przewianego śniegu. Grzbiet w górnych partiach wywiany, na szlakach miejscowo oblodzenie.Jutro pogodnie,  wiatr południowy do 40km/h, temperatury powyżej zera, w partiach szczytowych do -2C.
Komunikat z: 2019-12-11 06:00
źródło: beskidy.gopr.pl

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalecane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zabierz ze sobą odpowiednią odzież na skrajne warunki.

Jak przetrwać burzę w górach
Wyposażenie na wiosenną wyprawę w góry


Przed wyjściem w góry przeanalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskach i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.