Pogoda Komańcza
Temp -4 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1008.5 hpa
Wiatr 20 km/h
Kierunek NNW
dane z: 1970-01-01 00:30
Warunki pogodowe
1
Zagrożenie lawinowe
1
01 luty
wtorek
1
-6

02 luty
środa
1
-6

03 luty
czwartek
1
-6

04 luty
piątek
1
-7

05 luty
sobota
1
-3

06 luty
niedziela
1
-6

07 luty
poniedziałek
1
-3

08 luty
wtorek
1
-6

MET Norway

Komunikat pogodowyW ciągu ostatniej doby spadło średnio około 30 cm śniegu. Niewielkie zagrożenie lawinowe występuje lokalnie w miejscach odłożenia i uformowania znacznych depozytów śniegu na stromych stokach zawietrznych, głównie o wystawach północnych, północno-wschodnich. Szczególne miejsca to obszary za przełamaniami terenu, przy grzbietowe oraz w formacjach wklęsłych (leje, jary). Nierównomierna pokrywa śniegu kształtuje się od 30 do 60 cm, w miejscach nawianych do 120 cm. Na większości obszaru pokrywa stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność.

W dniu jutrzejszym prognozowany pochmurny dzień z możliwymi przejaśnieniami. Temperatury do -6 ˚C w wyższych partiach. Wiatr południowo-zachodni w porywach do 50 km/h.
Komunikat z: 2023-11-29 00:00
źródło: bieszczady.gopr.pl

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 03:00

Lista zamkniętych szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wszystkie szlaki są dostępne dla odwiedzających. Warto wcześniej zapoznać się ze szczegółową prognozą pogody i warunkami w górach. 

 

 

 

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalcane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zadzwoń do schoniska (schronisk) w których będziesz nocować i zapytaj o panujące na szlaku warunki. Jeśli nie posiadasz wymaganego i zalecanego sprzętu zorientuj się czy nie ma w okolicy wypożyczalni, w której możesz zaopatrzyć się w wymagany sprzęt.

Jak się ubrać na zimowy trekking w górach
Co zabrać na zimową wędrówkę w górach

I stopień zagrożenia lawinowego (niski)

Dobre, bezpieczne warunki do wędrówek i narciarstwa. Pokrywa śnieżna jest stabilna i dobrze związana. Brak opadów przez dłuższy czas. Zejście lawiny jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym na pokrywę (np. grupa narciarzy) na bardzo stromych stokach. Możliwe jest przemieszczanie śniegu (zsuw) z minimalnym ryzykiem zasypania lub małe lawiny, które osiągają koniec stoku.


W warunkach zimowych samotne wędrówki nie są zalecane. Wybierz się w góry z osobą nie mniej doświadczoną lub jesli jesteś sam zapytaj w schronisku o to czy ktoś nie będzie podążał tym samym szlakiem. Nie wahaj się zapytać o to czy osoba taka ma wymagany sprżet i doświadczenie.
Przenalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskacj i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.
Do przewidywanych czasów przejść dodaj w przypadku trudnych warunków 2 razy więcej czasu. (nawet przetarte szlaki mogą zostać zawiane, możesz mieć trudności ze znalezieniem szlaku, itp)

data publikacji artykułu: