Aktualne warunki pogodowe w Bieszczadach

Pogoda Komańcza
Temp -2 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1039.1 hpa
Wiatr 26 km/h
Kierunek NE
dane z: 2020-01-20 02:00
Warunki pogodowe
1
Zagrożenie lawinowe
1
21 styczeń
wtorek
1
-4

22 styczeń
środa
1
-7

23 styczeń
czwartek
1
-4

24 styczeń
piątek
1
-3

25 styczeń
sobota
1
-3

26 styczeń
niedziela
1
-1

27 styczeń
poniedziałek
1
-1

28 styczeń
wtorek
1
-1

MET Norway

Komunikat pogodowy

W  ciągu dnia wzrost temperatury powyżej zera wpłynął na zmniejszenie pokrywy śnieżnej. Niewielkie zagrożenie lawinowe dotyczy wyłącznie nielicznych miejsc na obszarze stromych, trawiastych stoków (jary, depresje, miejsca zawietrzne) z odłożoną na skutek wiejących wiatrów większą ilością śniegu przewianego. Powyżej górnej granicy lasu pokrywa śnieżna nierównomierna, stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. Średnia pokrywa kształtuje się na poziomie od 10 do 50 cm, przy czym grzbiety częściowo wywiane, dużo wystających kamieni, miejscami oblodzone. Szlaki turystyczne przetarte ale śliskie. W nadchodzącej dobie prognozowana temperatura w partiach szczytowych w ciągu dnia około 0°C, słonecznie.
Komunikat z: 2020-01-17 18:00
źródło: bieszczady.gopr.pl

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 02:00

Lista zamkniętych szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wszystkie szlaki są dostępne dla odwiedzających. Warto wcześniej zapoznać się ze szczegółową prognozą pogody i warunkami w górach. 

 

 

 

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalecane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zabierz ze sobą odpowiednią odzież na skrajne warunki.

Jak przetrwać burzę w górach
Wyposażenie na wiosenną wyprawę w góry

I stopień zagrożenia lawinowego (niski)

Dobre, bezpieczne warunki do wędrówek i narciarstwa. Pokrywa śnieżna jest stabilna i dobrze związana. Brak opadów przez dłuższy czas. Zejście lawiny jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym na pokrywę (np. grupa narciarzy) na bardzo stromych stokach. Możliwe jest przemieszczanie śniegu (zsuw) z minimalnym ryzykiem zasypania lub małe lawiny, które osiągają koniec stoku.


Przed wyjściem w góry przeanalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskach i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.