Pogoda Komańcza
Temp 19 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1019.8 hpa
Wiatr 20 km/h
Kierunek NNE
dane z: 2020-08-12 09:00
Warunki pogodowe
Zagrożenie lawinowe
13 sierpień
czwartek
19

14 sierpień
piątek
20

15 sierpień
sobota
22

16 sierpień
niedziela
22

17 sierpień
poniedziałek
23

18 sierpień
wtorek
24

19 sierpień
środa
23

20 sierpień
czwartek
24

MET Norway

Komunikat pogodowy

 Noce jeszcze chłodne: temperatura poniżej zera stopni, a w ciągu dnia znaczny jej wzrost powoduje topnienie pokrywy śniegowej. Śniegu w Karkonoszach coraz mniej, więcej śniegu znajduje się w Kotłach polodowcowych /żleby ,zagłębienia terenowe oraz niektórych stromych zboczach powyżej górnej granicy lasu, gdzie zalegają większe depozyty śniegu z wcześniejszych opadów przetransportowanych i odłożonych przez wiatr/. W ciągu dnia możliwość wystąpienia zsuwów śniegu lub niewielkich lawiny, głównie na stromych zboczach wystawionych na działanie promieni słonecznych w innych miejscach gdzie jeszcze zalega śnieg pokrywa jest stabilizowana przez wystające kamienie i niską roślinność / kosodrzewina itp./. Pokrywa śniegowa nie równomierna od 1200 mnpm, w wielu miejscach dużo wytopów.

W ciągu najbliższej doby prognozowane  temperatury w nocy około 0 stopni Celsjusza  a dodatnie w dzień. Dużo słońca. Wiatry głównie z kierunków zachodnich i północnych w ciągu dnia w partiach szczytowych do 10 m/s. 

W ciągu najbliższej doby nie przewiduje się zmiany stopnia zagrożenia lawinowego.

Komunikat z: 2020-04-24 06:00
źródło: bieszczady.gopr.pla

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 09:00

Lista zamkniętych szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wszystkie szlaki są dostępne dla odwiedzających. Warto wcześniej zapoznać się ze szczegółową prognozą pogody i warunkami w górach. 

 

 

 

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalcane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zadzwoń do schoniska (schronisk) w których będziesz nocować i zapytaj o panujące na szlaku warunki. Jeśli nie posiadasz wymaganego i zalecanego sprzętu zorientuj się czy nie ma w okolicy wypożyczalni, w której możesz zaopatrzyć się w wymagany sprzęt.

Jak się ubrać na zimowy trekking w górach
Co zabrać na zimową wędrówkę w górach


W warunkach zimowych samotne wędrówki nie są zalecane. Wybierz się w góry z osobą nie mniej doświadczoną lub jesli jesteś sam zapytaj w schronisku o to czy ktoś nie będzie podążał tym samym szlakiem. Nie wahaj się zapytać o to czy osoba taka ma wymagany sprżet i doświadczenie.
Przenalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskacj i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.
Do przewidywanych czasów przejść dodaj w przypadku trudnych warunków 2 razy więcej czasu. (nawet przetarte szlaki mogą zostać zawiane, możesz mieć trudności ze znalezieniem szlaku, itp)

data publikacji artykułu: