Aktualne warunki pogodowe w Bieszczadach

Pogoda Komańcza
Temp 15 ℃
Opady 0 mm/h
Cisn 1020.1 hpa
Wiatr 24 km/h
Kierunek NE
dane z: 2019-06-17 23:05
Warunki pogodowe
2
Zagrożenie lawinowe
2
18 czerwiec
wtorek
2
19

19 czerwiec
środa
2
20

20 czerwiec
czwartek
2
17

21 czerwiec
piątek
2
20

22 czerwiec
sobota
2
17

23 czerwiec
niedziela
2
18

24 czerwiec
poniedziałek
2
19

25 czerwiec
wtorek
2
22

MET Norway

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 23:00

Lista zamkniętych szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wszystkie szlaki na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. 

 

 

Zalecenia

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalecane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zabierz ze sobą odpowiednią odzież na skrajne warunki.

Jak przetrwać burzę w górach
Wyposażenie na wiosenną wyprawę w góry

II stopień zagrożenia lawinowego (umiarkowany)

Warunki częściowo niekorzystne. Poruszanie się wymaga doświadczenia oraz umiejętności wyboru odpowiedniej trasy i oceny zagrożenia. Na stromych stokach pokrywa śnieżna jest średnio związana, a na pozostałych dobrze. Nie ma raczej zagrożenia schodzenia samorzutnie dużych lawin. Wyzwolenie lawiny jest przede wszystkim możliwe na stromych stokach.


Przed wyjściem w góry przeanalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskach i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.