Aktualne warunki pogodowe w Karkonoszach

Pogoda Śnieżka
Temp -9 ℃
Opady 0.1 mm/h
Cisn 1002.8 hpa
Wiatr 29 km/h
Kierunek WSW
dane z: 2020-01-29 06:00
Warunki pogodowe
1
Zagrożenie lawinowe
1
05 luty
środa
1
-4

06 luty
czwartek
1
-7

30 styczeń
czwartek
1
-6

31 styczeń
piątek
1
0

01 luty
sobota
1
0

02 luty
niedziela
1
-2

03 luty
poniedziałek
1
-3

04 luty
wtorek
1
-4

MET Norway

Komunikat pogodowy

Opad śniegu przy silnym wietrze /ok. 10 m/sek/ śnieg jest transportowany na stoki o wystawach północnych i odkładany w formie zwiększonych depozytów na stary śnieg - w tych miejscach pokrywa jest słabiej związana. Opady śniegu są prognozowane w kolejnych dniach. Śnieg z wcześniejszych opadów występuje punktowo na stromych stokach stron zawietrznych pod przełamaniami terenu głównie w Kotłach polodowcowych i niektórych stromych zboczach powyżej górnej granicy lasu. Śniegu na pozostałym terenie jest niewiele dodatkowo jest stabilizowany przez niską roślinność i kamienie. 

W ciągu najbliższej doby w partiach szczytowych temperatury ujemne do -8 °C w godzinach nocnych w ciągu dnia niewielki wzrost , wiatr z kierunków zachodnich do 5 m/s . 

Warunki turystyczne trudne na szlakach turystycznych- miejscowo  występuje oblodzenie, zaleca się używania raczków.  

Informacja o zamkniętych szlakach turystycznych w linku: https://kpnmab.pl/ostrzezenia

Komunikat z: 2020-01-29 06:00
źródło: gopr.pl/lawiny/karkonosze

Aktualne zdjecia

zdjęcia z godziny: 06:00

Lista zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym

  źródło: kpnmab.pl

  Mapa zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym

  Zalecenia

  Zanim podejmiesz decyzję o wyjeżdzie w góry upewnij się co do panujących w nich warunkach i przygotuj zalecane wyposażenie. Pamiętaj o tym ze warunki w górach mogą się z godziny na godzinę pogorszyć. Zabierz ze sobą odpowiednią odzież na skrajne warunki.

  Jak przetrwać burzę w górach
  Wyposażenie na wiosenną wyprawę w góry

  I stopień zagrożenia lawinowego (niski)

  Dobre, bezpieczne warunki do wędrówek i narciarstwa. Pokrywa śnieżna jest stabilna i dobrze związana. Brak opadów przez dłuższy czas. Zejście lawiny jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym na pokrywę (np. grupa narciarzy) na bardzo stromych stokach. Możliwe jest przemieszczanie śniegu (zsuw) z minimalnym ryzykiem zasypania lub małe lawiny, które osiągają koniec stoku.


  Przed wyjściem w góry przeanalizuj mapę i sprawdź szlaki poboczne, którymi będziesz mógł zejść niżej, jeśli warunki na szlaku są zbyt trudne, by kontynuować wędrówkę. W mijanych schroniskach i innych punktach uczęszczanych przez turystów zawsze pytaj o warunki na szlaku, którym będziesz podążać.
  Pamiętaj że obsługa schronisk jest zapracowana i nie zawsze orientuje się w warunkach na szlaku - ktoś, kto szedł nim godzinę wcześniej na pewno ma świeższe informacje.

  Zapisz się do naszego newslettera

  Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.